Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,613
Najnowszy Użytkownik: ~sdelatotkritku
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Witamy
Witamy na stronie poświęconej Związkowi Zawodowemu Pracowników Policji. Prosimy o rejestrację.

WYSTĄPIENIE PRZEWODNICZĄCEJ KOMISJI KRAJOWEJ ZZPP DO MARSZAŁEK SEJMU RP.

Niniejszym zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji, Pani Danuty Hus do Marszałek Sejmu RP Pani Elżbiety Witek.

Można to zrobić klikając TUTAJ.źródło: https://www.facebook.com/ZarzadKGPZZPP


marjory dnia październik 21 2020 19:53:40 ·
MISTRZ MOWY POLSKIEJ
Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, którego celem jest popularyzacja języka polskiego i uhonorowanie nagrodami osób – które, według powszechnie uznanych kanonów, zasługują na miano Mistrzów Mowy Polskiej.

Program stworzono w grudniu 2000 roku. W jury konkursu zasiadali jak dotąd tacy wybitni eksperci, w tym językoznawcy, jak Jerzy Bralczyk, Bolesław Faron, Andrzej Markowski, Jan Mazur, Jan Miodek, Walery Pisarek, Jerzy Podracki, Halina Zgółkowa. Spośród nominowanych wybierani są 2-4 zwycięzcy, którzy otrzymują tytuł Mistrza Mowy Polskiej. W dziesięcioletniej historii programu przyznawano również nagrody specjalne, takie jak Wawrzyn Mowy Polskiej, Mistrzyni Rozmowy Polskiej, Mistrzyni Mowna, Mistrz Wymowy Polskiej. Oprócz nagród przyznawanych przez grono specjalistów wręczane są również nagrody Vox Populi, będące plebiscytem, w którym głosują czytelnicy, internauci i widzowie telewizyjni.

Jesteśmy ogromnie dumni, że naszą formacją dowodzi osoba nominowana w tym konkursie. W pełni podzielamy tę nominację i gratulujemy gen. insp. dr. Jarosławowi SZYMCZYKOWI - Komendantowi Głównemu Policji, który o swoim znalezieniu się w gronie kandydatów do wyróżnienia wypowiada się TUTAJ.
Związek Zawodowy Pracowników Policji zaprasza więc serdecznie do głosowania Vox Populi TUTAJ., na naszego Komendanta, który zdobywając tę nagrodę promuje nie tylko piękno i poprawność językową, ale również kulturę i poziom całego naszego policyjnego środowiska.

Na zakończenie cytujemy słowa organizatorów, które w pełni wyrażają również nasze zdanie ma temat całego przedsięwzięcia:
"...Jesteśmy przekonani, że nawet w tak trudnych czasach nie możemy zapominać o naszej tożsamości, której wyrazem jest stała troska o piękno języka polskiego jako narzędzia porozumiewania się i tworzenia kultury narodowej..."


Źródło: wikipedia.org oraz mistrzmowy.pl
marjory dnia październik 17 2020 19:51:00 ·
POTRZEBNA POMOC


Link do zrzutki TUTAJ.

marjory dnia wrzesień 22 2020 20:46:46 ·
KOMENDANT MÓWImarjory dnia wrzesień 17 2020 18:44:10 ·
ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE WYSOKOŚCI MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ W 2021 r.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r., przedłożone przez Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł. Oznacza to wzrost o 200 zł w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w 2020 r. (2,6 tys. zł).

W rezultacie, w 2021 r. minimalne wynagrodzenie będzie stanowić 53,2 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2021 r.

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie będzie wyższe o 7,7 proc. w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w 2020 r.

Obecnie w Polsce najniższe wynagrodzenie otrzymuje ok. 1,7 mln osób.

Zgodnie z rozporządzeniem, w 2021 r. minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 18,30 zł. Oznacza to wzrost o 1,30 zł w stosunku do 2020 r. (17 zł).
(...)

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.


Źródło: www.premier.gov.pl

marjory dnia wrzesień 16 2020 11:45:23 ·
PYTAMY MINISTRA O NASZE POROZUMIENIE
Dla przypomnienia treść porozumienia TUTAJ.marjory dnia wrzesień 10 2020 23:36:15 ·
PRZEGLĄD PRASY

Polecamy artykuł Katarzyny BARTMAN w dziale Gospodarka money.pl pod tytułem: "Walka o podwyżki w budżetówce. Związkowcy i pracodawcy mówią jednym głosem".

Cytujemy za autorką tekstu:
"Płace w budżetówce muszą w przyszłym roku wzrosnąć o 10 proc. – takiej zgodności pomiędzy pracodawcami i związkowcami nie było już od dawna. Rząd natomiast chce zamrozić wynagrodzenia na poziomie tegorocznym.

- Jeśli nie będzie podwyżek wynagrodzeń w budżetówce w przyszłym roku, czekają nas trzy scenariusze: radykalizacja nastrojów i kolejne strajki, odpływ najlepiej wykwalifikowanych pracowników tego sektora, co oznacza jeszcze większe obniżenie jakości usług publicznych oraz strajki włoskie, czyli: pracuję tak, jak mi płacą - wylicza jednym tchem Andrzej RADZIKOWSKI przewodniczący OPZZ.

Podkreśla, że takiej zgodności, jaka była na ostatniej Radzie Dialogu Społecznego pomiędzy pracodawcami i związkowcami, dawno już nie było.

- Wszystkie trzy największe centrale związkowe wydały odezwę do rządu. Domagamy się w niej 10-procentowej podwyżki dla budżetówki. Jeśli ona nie nastąpi, wielu pracowników z wyższym wykształceniem może zarabiać mniej niż będzie wynosić najniższa krajowa - ostrzega RADZIKOWSKI.

Podobnego zdania jest też Grzegorz SIKORA z Forum Związków Zawodowych. Zwraca on uwagę na potężne rozwarstwienie zarobków w sektorze publicznym. - Kadra w urzędach centralnych i spółkach skarbu państwa zarabia po 30-40 tys. zł miesięcznie, a pracownicy socjalni przyznają podopiecznym zapomogi, które są wyższe od ich pensji. Do czego to doprowadzi?! - zastanawia się związkowiec.

Dodaje, że w ciągu ostatnich 5 lat, na ulice wychodzili głównie przedstawiciele sektora usług publicznych, czyli zawodów, gdzie pracodawcą jest państwo, a nie przedsiębiorcy.

- W szkołach, na posterunkach policji i w szpitalach nie ma kim zastąpić osób, które przechodzą na emerytury. Nikt nie chce pracować za te głodowe stawki - uważa SIKORA.

Przypomnijmy, wg danych GUS z lipca br. pielęgniarka zarabia średnio 3510 zł brutto, policjant w oddziale prewencji - 4500 zł, nauczyciel kontraktowy - 2940 zł, a pośrednik w urzędzie pracy 2750 zł.
Z kolei referent w administracji publicznej dostaje 2 780 zł, kierownik referatu - 5500 zł, a naczelnik wydziału 6750 zł.

- W czasie ostatniego spotkania w Radzie Dialogu Społecznego wiceminister finansów Piotr PATKOWSKI przekonywał nas, że średnie zarobki w budżetówce wynoszą 5800 zł miesięcznie. To oburzające - relacjonuje RADZIKOWSKI.

(...)

Co ciekawe, z pracownikami budżetówki zaczynają się też solidaryzować przedstawiciele pracodawców. Dla nich również istotna jest jakość usług świadczona przez ZUS, urzędy skarbowe oraz samorządy.

- Dla pracodawców jakość usług publicznych to klucz do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i lepszego radzenia sobie z kryzysem gospodarczym - zaznacza prof. Jacek MĘCINA, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Dodaje, że sfera budżetowa to przecież w ogromnej części ochrona zdrowia, edukacja, szkolnictwo wyższe, wreszcie administracja. Zwłaszcza że rząd zakłada w przyszłym roku przyrost PKB na poziomie 4 proc., a inflację w wysokości 1,8 proc.

Zdaniem prof. MĘCINY skoro w czasie kryzysu rząd proponuje skokowy wzrost płacy minimalnej, tym bardziej należy upomnieć się o waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej. Niskie płace w budżetówce ograniczają i tak mało wydolny system usług publicznych."


Źródło: www.money.pl

marjory dnia sierpień 28 2020 23:33:36 ·
ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW POLICJI DLA CIEBIE


marjory dnia sierpień 28 2020 23:32:28 ·
INFORMACJA O POSTĘPIE PRAC W ZAKRESIE PRZYZNANIA SZCZEGÓLNYCH UPRAWNIEŃ CZŁONKOM SŁUŻBY CYWILNEJ

Związek Zawodowy Pracowników Policji informuje, iż na III kwartał bieżącego roku planowane jest wejście w życie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej.

Podajemy tę informację za Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, która w Biuletynie Informacji Publicznej (TUTAJ)
opublikowała wykaz prac legislacyjnych, w tym nad wskazaną powyżej zmianą rozporządzenia, stanowiącą realizację zainicjowanych przez związki zawodowe regulacji, umożliwiających rekompensatę pracy w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, członkom służby cywilnej zatrudnionym w laboratoriach kryminalistyki. Obecnie ci członkowie korpusu służby cywilnej, nie są objęci uprawnieniami, które posiadają funkcjonariusze Policji pełniący służbę w tych laboratoriach, realizując często te same obowiązki służbowe co zatrudnieni tam członkowie korpusu służby cywilnej. Policjantom tym przysługuje coroczny płatny urlop dodatkowy, w wymiarze zależnym od stopnia szkodliwości.

Procedowana aktualnie przez Szefa Służby Cywilnej zmiana w rozporządzeniu przyznaje adekwatne do policjantów uprawnienia również członkom korpusu służby cywilnej.

Przypominamy, iż zmiana przedmiotowego rozporządzenia jest efektem wielu lat pracy organizacji związkowych, w tym również prac Podzespołu do spraw oceny funkcjonujących rozwiązań w zakresie prawnym, finansowym i socjalnym dotyczących pracowników, działającym przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym aktywnie uczestniczyły dwie przedstawicielki naszej organizacji związkowej: Danuta HUS i Joanna STEC-TRZPIL.marjory dnia sierpień 11 2020 23:04:40 ·
WSZYSTKIE ZARZĄDY ZZPP W KRAJOWYM REJESTRZE SĄDOWYM

Z radością informujemy, że Krajowy Rejestr Sądowy dokonał wpisania wszystkich naszych nowych zarządów do swojego rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji (...). Wpis TUTAJ.

Przypominamy, że Krajowy Rejestr Sądowy został utworzony w oparciu o ustawę z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym i działa od dnia 1 stycznia 2001 roku, pełniąc dwie zasadnicze funkcje: informacyjną i legalizacyjną. Funkcja informacyjna polega na tym, że KRS stanowi ogólnopolską bazę danych o podmiotach uczestniczących w obrocie gospodarczym. Funkcja legalizacyjna polega na tym, że dopiero wpis do rejestru pozwala na dokonywanie dalszych czynności prawnych (często jest to jednoznaczne z uzyskaniem osobowości prawnej).

Satysfakcja z uformienia wszystkich naszych zarządów w KRS jest tym większa, że nawet w dobie koronawirusa oraz informacji na oficjalnych stronach Ministerstwa Sprawiedliwości, że mogą nastąpić wydłużenia podczas rozpatrywania wniosków, nie zajęło to naszej organizacji zbyt dużo czasu, a Sąd Rejonowy w Katowicach, właściwy do dokonania wpisów, nie stwierdził żadnych błędów w załączonych do wniosku dokumentach, w tym podjętych uchwałach.marjory dnia sierpień 04 2020 23:07:57 ·
ZZPP W SENACIE RP
W dniu 30 czerwca 2020 roku w gmachu Senatu RP odbyło się posiedzenie komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu.

Z ramienia Forum Związków Zawodowych w posiedzeniu izby wyższej, zwanej również izbą zadumy, zadumy nad prawem, uczestniczyła Danuta HUS Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji.


Pomimo faktu, iż w planie obrad tej Komisji znajdowało się jedynie zagadnienie odnoszące się stricte do funkcjonariuszy Policji (wniesiono kilkanaście poprawek do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji), zadaniem naszej Przewodniczącej było zwrócenie uwagi na problematykę pracowników Policji - blisko 25 tysięcznej grupy zawodowej, bez której Policja nie może prawidłowo funkcjonować i wywiązywać się z ustawowo nałożonych zadań. Koleżanka Danuta HUS zabrała głos, że skoro mówi się o zmianach w Ustawie o Policji to dlaczego nie jest tam wpisany pracownik Policji? Wpisanie ułatwiłoby naszym zdaniem uregulowanie wielu spraw np. płatnych nadgodzin, ścieżki awansu, kwesti dodatkowych urlopów za warunki szkodliwe czy stworzenia systemu motywacyjnego.
Do zgłoszonej tematyki odniósł się Wiceminister Maciej WĄSIK, który poinformował, że w przygotowaniu jest rozporządzenie dot. ujednolicenia kwesti dodatkowych urlopów za warunki szkodliwe.

Mamy nadzieję, że uwagi zgłoszone przez Przewodniczącą naszej organizacji związkowej zapadną senatorom w pamięć i spowodują "zadumanie" nad losem naszej grupy zawodowej otwierając drogę do rozwiązywania problemów, z którymi Związek Zawodowy Pracowników Policji występuje do naszych decydentów w państwie.marjory dnia sierpień 02 2020 20:39:30 ·
Strona 1 z 64 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?