Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,442
Najnowszy Użytkownik: ~ouporageyisl
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


XX-lecie Związku Zawodowego Pracowników Policji
W roku naszego jubileuszu, 20-lecia Związku Zawodowego Pracowników Policji znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji. Sytuacji, której nikt nie przewidział. Przyszło nam żyć i pracować podczas szalejącej pandemii Covid-19. Stąd też decyzją Prezydium Komisji Krajowej ZZPP odwołane zostały czerwcowe, oficjalne obchody tej okrągłej rocznicy powstania naszej organizacji związkowej.

Niemniej jednak celem wyróżnienia tego jubileuszowego dla ZZPP roku, na naszych stronach internetowych umieszczamy i umieszczać będziemy okolicznościowe grafiki. Istotne jest by choć w ten sposób celebrować 20. rocznicę naszej pracy na rzecz pracowników Policji.
Mam nadzieję, że ta forma docenienia tego jubileuszu przypadnie Wam do gustu.
marjory dnia maj 24 2020 18:01:44 ·
PISEMNA DEKLARACJA MSWIA O BEZPIECZEŃSTWIE ZATRUDNIENIA PRACOWNIKÓW POLICJI

Mamy zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza KAMIŃSKIEGO, że nie jest planowana redukcja etatów cywilnych w Policji ani zmniejszanie poziomu wynagrodzeń pracowników, które umożliwione zostały poprzez wejście w życie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Odpowiedź ta jest efektem działań naszej organizacji związkowej, która już w dniu 10 kwietnia br. w trosce o bezpieczeństwo zatrudnienia pracowników Policji przeprowadziła dużą akcję rozsyłając do Premiera Mateusza MORAWIECKIEGO, Prezydenta RP, Pani Marszałek Sejmu RP, Marszałka Senatu, Szefa Kancelarii Rady Ministrów, Szefa Służby Cywilnej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pisma, które dla przypomnienia umieszczamy TUTAJ.

Z dumą więc przedstawiamy Państwu wyniki naszych starań, które poprzedzone wieloma rozmowami telefonicznymi z decydentami, akcją medialną oraz nawoływaniem innych organizacji związkowych do wspólnych, solidarnych działań przyniosły efekt w postaci pisemnego zapewnienia szefa naszego resortu o stabilności zatrudnienia pracowników Policji.marjory dnia maj 22 2020 11:21:41 ·
KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI W OBRONIE POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW POLICJI
Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław SZYMCZYK w związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami i groźbami wobec policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a osoby, które dopuszczają się takich czynów, poniosą odpowiedzialność.

Komendant Główny Policji jednocześnie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za służbę w tym trudnym dla wszystkich czasie, za zaangażowanie, poświęcenie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.

Źródło: www.policja.pl

marjory dnia maj 21 2020 20:15:55 ·
BADANIA EUROFOUND
Nasza centrala związkową Forum ZZ podzieliła się z nami wynikamy badań, które zostały przygotowane przez Eurofound.
Organy UE wciąż nie dogadały się co do ostatecznej treści wprowadzenia ogólnoeuropejskiego programu wsparcia miejsc pracy o wdzięcznej nazwie SURE.
To jest zła wiadomość.

Dlatego zostaliśmy poproszeni o udostępnianie i komentowanie posta i pokazanie, że jesteśmy zdeterminowani w sprawie ratowania europejskiej gospodarki.
Forum Związków Zawodowych zachęca nas również do pisania jak wygląda sytuacja w innych branżach!


Post można znaleźć klikając TUTAJ.


Źródło: www.fzz.org.pl

marjory dnia maj 14 2020 21:30:39 ·
XXX-lecie NSZZ POLICJANTÓW
W dniu 11 maja 1990 roku jeden dzień po ogłoszeniu i wejściu w życie uchwalonej w dniu 6 kwietnia 1990 r. ustawy o Policji, Sąd Wojewódzki w Warszawie postanawia wpisać Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów do rejestru związków zawodowych (Sygn. Akt VII NS Rej zz pz 41/89).

Dzisiaj więc NSZZP obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji gratulujemy władzom bratniego związku trzech dekad działalności i składamy serdeczne życzenia na przyszłość.
marjory dnia maj 11 2020 20:15:09 ·
XX-LECIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI


marjory dnia maj 04 2020 17:28:51 ·
PRACOWNICY POLICJI WYŁĄCZENI Z DZIAŁANIA SPECUSTAWY W ZAKRESIE REDUKCJI ZATRUDNIENIA


Koleżanki i Koledzy
ze Związku Zawodowego Pracowników Policji

W dniu 27 kwietnia 2020 roku z Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Danutą HUS skontaktował się Pan Michał PRÓSZYŃSKI - Szef Gabinetu Politycznego MSWIA, który zakomunikował, że jest upoważniony przez Pana Premiera Mateusza MORAWIECKIEGO do przekazania nam ważnej informacji. W stosunku do pracowników Policji nie będą podejmowane żadne działania organizacyjne związane z nową specustawą w zakresie redukcji zatrudnienia.

W celu potwierdzenia tej telefonicznej wiadomości, w dniu 30 kwietnia br. ponownie skontaktowaliśmy się z Szefem Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rozmowa dotyczyła upomnienia się o pisemne zaświadczenie decyzji Premiera o tym, że nie planowane jest zmniejszenie etatów pracowniczych w Policji. Otrzymaliśmy zapewnienie, że stosowne pismo zostanie nam przesłane tuż po weekendzie majowym.

W oczekiwaniu na potwierdzenie pisemne tej wiadomości, dzielimy się z Wami tymi informacjami, które przyczyniają się do zapewnienia nam, choć trochę, komfortu psychicznego w tych trudnych i niepewnych czasach.

Cieszymy się bardzo, że działania Związku Zawodowego Pracowników Policji zostały zauważone. Pisma, które rozesłalismy do blisko wszystkich decydentów w naszym państwie wywołują zamierzony efekt w obronie grupy zawodowej, którą reprezentujemy. To bardzo ważne dla nas w tym wyjątkowym roku, który jednocześnie jest rokiem specjalnym dla naszej organizacji związkowej. To już 20 lat, od kiedy walczymy o prawa, ale również poszanowanie pracowników Policji.

marjory dnia maj 02 2020 18:21:23 ·
RAMIĘ W RAMIĘ

W dniu dzisiejszym, tj. 24 kwietnia odbyła się telekonferencja zorganizowana przez FORUM Związków Zawodowych z udziałem Przewodniczącej Doroty GARDIAS oraz trzech przewodniczących ze związków zawodowych reprezentujących pracowników Policji, zrzeszonych w tej centrali związkowej.
Związek Zawodowy Pracowników Policji reprezentowała Przewodnicząca Danuta HUS.

Nasze wystąpienia w sprawie pracowników Policji w ocenie Forum Związków Zawodowych nie są przedwczesne i wymagają zjednoczenia sił pod szyldem reprezentatywnej centrali związkowej, jednej z trzech działających w Polsce.

Efektem dzisiejszych rozmów jest pismo FORUM ZZ skierowane do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza KAMIŃSKIEGO w sprawie wezwania do współpracy ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników z podległych Ministrowi służb. Z przedmiotowym pismem można zapoznać się TUTAJ.
Oczekujemy od MSWiA odpowiedzi na zadane w piśmie pytania oraz domagamy się pilnego spotkania wyjaśniającego plany Ministerstwa względem pracowników Policji w
związku z wprowadzaniem w życie zapisów ustawy TARCZA 2.0.


marjory dnia kwiecień 24 2020 21:08:34 ·
AKTUALNE DZIAŁANIA ZZPP

"Koleżanki i koledzy Związkowcy" - tymi słowami rozpoczyna swoje pismo Przewodnicząca naszej organizacji związkowej Danuta HUS. Pismo to informuje członków Związku Zawodowego Pracowników Policji o aktualnych działaniach Prezydium Komisji Krajowej w sprawie ochrony interesów pracowników Policji w aspekcie zagrożeń wynikających z wprowadzenia zapisów w specustawie TARCZA 2.0.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma, które umieszczamy TUTAJ.


marjory dnia kwiecień 24 2020 20:44:14 ·
NASZE SŁOWA SĄ DONOŚNENasze słowa są donośne. Największy portal ekonomiczny w Polsce cytuje wyliczenia Związku Zawodowego Pracowników Policji. To dowód na to, że nawet w obliczu kryzysu wywołanego przez Covid-19 warto informować i walczyć o pracowników Policji. Władza musi czuć, że patrzymy im na ręce.
Informujemy, że w najbliższym czasie nasza akcja informacyjna będzie rozszerzana. Wszystkie dane skierowane do rządu przesłaliśmy również do Polskiej Agencji Prasowej. Oto pierwsze efekty.

Zachęcamy do lektury artykułu:

https://www.money.pl/gospodarka/kadrowe-w-urzedach-juz-przegladaja-teczki.

marjory dnia kwiecień 23 2020 17:22:33 ·
LIST OTWARY DO CZŁONKÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI


marjory dnia kwiecień 20 2020 21:50:10 ·
Strona 2 z 63 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?