Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,442
Najnowszy Użytkownik: ~ouporageyisl
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


XX-LECIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI


marjory dnia kwiecień 16 2020 21:56:12 ·
APEL ZZPP W SPRAWIE OCHRONY MIEJSC PRACY PRACOWNIKÓW POLICJI

W sytuacji konieczności zastosowania rozwiązań opisanych w art. 15zzzzzo ustawy „o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2” przyjętej przez Sejm w dniu 9 kwietnia br. umożliwiającej zwalnianie pracowników administracji publicznej lub obniżanie im wynagrodzenia, apelujemy, by Pan Premier i wszyscy rządzący Naszym Państwem solidarnie i sprawiedliwie rozłożyli ten ciężar na barki wszystkich pracowników i beneficjentów sfery budżetowej.

Ograniczając tylko w jednym miesiącu wypłatę wynagrodzenia w całej sferze budżetowej, w tym osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, posłów i senatorów, do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, uzyskane zostałyby miesięczne oszczędności w wysokości kilkunastu miliardów złotych bez konieczności likwidacji stanowisk i zwalniania pracowników.

Powyższe znajduje potwierdzenie również w danych prezentowanych przez Szefa Służby Cywilnej za 2019 rok i ustawie budżetowej na rok 2020, według których:
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 5% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 40 mln zł,
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 10% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 80 mln zł,
- ograniczając wypłatę wynagrodzenia członkom służby cywilnej do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej uzyskać można miesięczne oszczędności w wysokości znacząco przekraczającej 200 mln zł.

Nasze pismo do Premiera Morawieckiego, które rozesłaliśmy również do Prezydenta RP, Pani Marszałek Sejmu RP, Marszałka Senatu, Szefa Kancelarii Rady Ministrów, Szefa Służby Cywilnej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji - do zapoznania TUTAJ.

WZYWAMY pozostałe organizacje związkowe reprezentujące pracowników Policji do solidarnego apelu w powyższej sprawie. Zachęcamy do cytowania sugestii Związku Zawodowego Pracowników Policji adresowanej do rządzących, które opisaliśmy w niniejszym komunikacie. W tej trudnej chwili wykażmy się solidarnością i mówmy jednym głosem. Niech dowie się o tym każdy, kto może mieć jakikolwiek wpływ na podjęcie decyzji chroniących nasze miejsca pracy. Informujcie o tej inicjatywie parlamentarzystów z Waszych okręgów wyborczych, dziennikarzy, którym nie są obce sprawy społeczne.

Nasz wspólny głos będzie donośniejszy i szybciej trafi do adresatów!


marjory dnia kwiecień 15 2020 20:16:02 ·
ŻYCZENIA WIELKANOCNE


marjory dnia kwiecień 10 2020 12:39:54 ·
ŻYCZENIA WIELKANOCNE


marjory dnia kwiecień 09 2020 20:16:56 ·
CZARNO NA BIAŁYM
Dotarła do nas pisemna odpowiedź na pismo Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji w sprawie terminu wypłaty podwyżek wynagrodzeń pracowników Policji. Tak więc to już jutro 🙂
marjory dnia kwiecień 08 2020 22:35:01 ·
ROŚNIEMY W SIŁĘ C.D.

Serdecznie witamy w szeregach Związku Zawodowego Pracowników Policji: Lubuski Zarząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. Tym bardziej cieszy ten fakt, iż przyłączenie to nie jest efektem agitacji naszej organizacji związkowej, lecz decyzji oddolnych, lubuskich struktur.

Przyjęcie w nasze szeregi kolejnej organizacji wojewódzkiej potwierdza, że działania Związku Zawodowego Pracowników Policji są efektywne i dobrze oceniane przez środowisko pracownicze.marjory dnia kwiecień 07 2020 00:11:33 ·
SPRAWOZDANIE SZEFA SŁUŻBY CYWILNEJ ZA 2019 R.W dniu 31 marca 2020 roku Szef Służby Cywilnej Dobrosław DOWIAT-URBAŃSKI przekazał Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi MORAWIECKIEMU „Sprawozdanie o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby w 2019 roku”.

Oprócz najnowszych danych i trendów Szef Służby Cywilnej przedstawił również stan realizacji zadań, które określił w ubiegłym roku na lata 2019-2021.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią sprawozdania wraz z załącznikami, które dostępne są TUTAJ.


Źródło: www.dsc.kprm.gov.pl

marjory dnia kwiecień 02 2020 19:40:15 ·
ZASADY WZROSTU WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKÓW POLICJI OD 1 STYCZNIA 2020 ROKU

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami TUTAJ zamieszczamy pismo wraz z zatwierdzonymi przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji "Zasadami wzrostu wynagrodzeń pracowników Policji od dnia 1 stycznia 2020 roku".


marjory dnia marzec 31 2020 20:00:13 ·
PODWYŻKI 2020 C.D.


marjory dnia marzec 30 2020 20:28:47 ·
PODWYŻKI 2020 C.D.


marjory dnia marzec 29 2020 14:07:04 ·
PODWYŻKI 2020 C.D.

Związek Zawodowy Pracowników Policji otrzymał informację z Biura Finansów KGP, że data 10 kwietnia br., jest terminem wypłaty wyrównania 6% podwyżek wynagrodzeń pracowników Policji za okres od 1 stycznia 2020 roku.

Jedynym hamulcem przed podjęciem przez służby kadrowe przygotowania aneksów do umów jest brak podpisu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod przegłosowaną przez Sejm RP w dniu 27 marca br. ustawą budżetową na rok 2020.

Nadmieniamy również, że w dniu 26 marca br. otrzymaliśmy od dra Tomasza SZANKINA - Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi projekt "Zasad podwyżek dla pracowników Policji od dnia 1 stycznia 2020 r.". Związek Zawodowy Pracowników Policji zaakceptował przesłaną propozycję. Z chwilą podpisania jej przez Komendanta Głównego Policji natychmiast podamy ją do powszechnej wiadomości.


Źródło: materiały własne ZZPP

marjory dnia marzec 28 2020 14:14:43 ·
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?