Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,546
Najnowszy Użytkownik: ~efeqodtadquma
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


PRACOWNICY POLICJI WYŁĄCZENI Z DZIAŁANIA SPECUSTAWY W ZAKRESIE REDUKCJI ZATRUDNIENIA


Koleżanki i Koledzy
ze Związku Zawodowego Pracowników Policji

W dniu 27 kwietnia 2020 roku z Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Danutą HUS skontaktował się Pan Michał PRÓSZYŃSKI - Szef Gabinetu Politycznego MSWIA, który zakomunikował, że jest upoważniony przez Pana Premiera Mateusza MORAWIECKIEGO do przekazania nam ważnej informacji. W stosunku do pracowników Policji nie będą podejmowane żadne działania organizacyjne związane z nową specustawą w zakresie redukcji zatrudnienia.

W celu potwierdzenia tej telefonicznej wiadomości, w dniu 30 kwietnia br. ponownie skontaktowaliśmy się z Szefem Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rozmowa dotyczyła upomnienia się o pisemne zaświadczenie decyzji Premiera o tym, że nie planowane jest zmniejszenie etatów pracowniczych w Policji. Otrzymaliśmy zapewnienie, że stosowne pismo zostanie nam przesłane tuż po weekendzie majowym.

W oczekiwaniu na potwierdzenie pisemne tej wiadomości, dzielimy się z Wami tymi informacjami, które przyczyniają się do zapewnienia nam, choć trochę, komfortu psychicznego w tych trudnych i niepewnych czasach.

Cieszymy się bardzo, że działania Związku Zawodowego Pracowników Policji zostały zauważone. Pisma, które rozesłalismy do blisko wszystkich decydentów w naszym państwie wywołują zamierzony efekt w obronie grupy zawodowej, którą reprezentujemy. To bardzo ważne dla nas w tym wyjątkowym roku, który jednocześnie jest rokiem specjalnym dla naszej organizacji związkowej. To już 20 lat, od kiedy walczymy o prawa, ale również poszanowanie pracowników Policji.

marjory dnia maj 02 2020 18:21:23 ·
RAMIĘ W RAMIĘ

W dniu dzisiejszym, tj. 24 kwietnia odbyła się telekonferencja zorganizowana przez FORUM Związków Zawodowych z udziałem Przewodniczącej Doroty GARDIAS oraz trzech przewodniczących ze związków zawodowych reprezentujących pracowników Policji, zrzeszonych w tej centrali związkowej.
Związek Zawodowy Pracowników Policji reprezentowała Przewodnicząca Danuta HUS.

Nasze wystąpienia w sprawie pracowników Policji w ocenie Forum Związków Zawodowych nie są przedwczesne i wymagają zjednoczenia sił pod szyldem reprezentatywnej centrali związkowej, jednej z trzech działających w Polsce.

Efektem dzisiejszych rozmów jest pismo FORUM ZZ skierowane do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza KAMIŃSKIEGO w sprawie wezwania do współpracy ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników z podległych Ministrowi służb. Z przedmiotowym pismem można zapoznać się TUTAJ.
Oczekujemy od MSWiA odpowiedzi na zadane w piśmie pytania oraz domagamy się pilnego spotkania wyjaśniającego plany Ministerstwa względem pracowników Policji w
związku z wprowadzaniem w życie zapisów ustawy TARCZA 2.0.


marjory dnia kwiecień 24 2020 21:08:34 ·
AKTUALNE DZIAŁANIA ZZPP

"Koleżanki i koledzy Związkowcy" - tymi słowami rozpoczyna swoje pismo Przewodnicząca naszej organizacji związkowej Danuta HUS. Pismo to informuje członków Związku Zawodowego Pracowników Policji o aktualnych działaniach Prezydium Komisji Krajowej w sprawie ochrony interesów pracowników Policji w aspekcie zagrożeń wynikających z wprowadzenia zapisów w specustawie TARCZA 2.0.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma, które umieszczamy TUTAJ.


marjory dnia kwiecień 24 2020 20:44:14 ·
NASZE SŁOWA SĄ DONOŚNENasze słowa są donośne. Największy portal ekonomiczny w Polsce cytuje wyliczenia Związku Zawodowego Pracowników Policji. To dowód na to, że nawet w obliczu kryzysu wywołanego przez Covid-19 warto informować i walczyć o pracowników Policji. Władza musi czuć, że patrzymy im na ręce.
Informujemy, że w najbliższym czasie nasza akcja informacyjna będzie rozszerzana. Wszystkie dane skierowane do rządu przesłaliśmy również do Polskiej Agencji Prasowej. Oto pierwsze efekty.

Zachęcamy do lektury artykułu:

https://www.money.pl/gospodarka/kadrowe-w-urzedach-juz-przegladaja-teczki.

marjory dnia kwiecień 23 2020 17:22:33 ·
LIST OTWARY DO CZŁONKÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI


marjory dnia kwiecień 20 2020 21:50:10 ·
XX-LECIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI


marjory dnia kwiecień 16 2020 21:56:12 ·
APEL ZZPP W SPRAWIE OCHRONY MIEJSC PRACY PRACOWNIKÓW POLICJI

W sytuacji konieczności zastosowania rozwiązań opisanych w art. 15zzzzzo ustawy „o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2” przyjętej przez Sejm w dniu 9 kwietnia br. umożliwiającej zwalnianie pracowników administracji publicznej lub obniżanie im wynagrodzenia, apelujemy, by Pan Premier i wszyscy rządzący Naszym Państwem solidarnie i sprawiedliwie rozłożyli ten ciężar na barki wszystkich pracowników i beneficjentów sfery budżetowej.

Ograniczając tylko w jednym miesiącu wypłatę wynagrodzenia w całej sferze budżetowej, w tym osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, posłów i senatorów, do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, uzyskane zostałyby miesięczne oszczędności w wysokości kilkunastu miliardów złotych bez konieczności likwidacji stanowisk i zwalniania pracowników.

Powyższe znajduje potwierdzenie również w danych prezentowanych przez Szefa Służby Cywilnej za 2019 rok i ustawie budżetowej na rok 2020, według których:
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 5% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 40 mln zł,
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 10% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 80 mln zł,
- ograniczając wypłatę wynagrodzenia członkom służby cywilnej do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej uzyskać można miesięczne oszczędności w wysokości znacząco przekraczającej 200 mln zł.

Nasze pismo do Premiera Morawieckiego, które rozesłaliśmy również do Prezydenta RP, Pani Marszałek Sejmu RP, Marszałka Senatu, Szefa Kancelarii Rady Ministrów, Szefa Służby Cywilnej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji - do zapoznania TUTAJ.

WZYWAMY pozostałe organizacje związkowe reprezentujące pracowników Policji do solidarnego apelu w powyższej sprawie. Zachęcamy do cytowania sugestii Związku Zawodowego Pracowników Policji adresowanej do rządzących, które opisaliśmy w niniejszym komunikacie. W tej trudnej chwili wykażmy się solidarnością i mówmy jednym głosem. Niech dowie się o tym każdy, kto może mieć jakikolwiek wpływ na podjęcie decyzji chroniących nasze miejsca pracy. Informujcie o tej inicjatywie parlamentarzystów z Waszych okręgów wyborczych, dziennikarzy, którym nie są obce sprawy społeczne.

Nasz wspólny głos będzie donośniejszy i szybciej trafi do adresatów!


marjory dnia kwiecień 15 2020 20:16:02 ·
ŻYCZENIA WIELKANOCNE


marjory dnia kwiecień 10 2020 12:39:54 ·
ŻYCZENIA WIELKANOCNE


marjory dnia kwiecień 09 2020 20:16:56 ·
CZARNO NA BIAŁYM
Dotarła do nas pisemna odpowiedź na pismo Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji w sprawie terminu wypłaty podwyżek wynagrodzeń pracowników Policji. Tak więc to już jutro 🙂
marjory dnia kwiecień 08 2020 22:35:01 ·
ROŚNIEMY W SIŁĘ C.D.

Serdecznie witamy w szeregach Związku Zawodowego Pracowników Policji: Lubuski Zarząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. Tym bardziej cieszy ten fakt, iż przyłączenie to nie jest efektem agitacji naszej organizacji związkowej, lecz decyzji oddolnych, lubuskich struktur.

Przyjęcie w nasze szeregi kolejnej organizacji wojewódzkiej potwierdza, że działania Związku Zawodowego Pracowników Policji są efektywne i dobrze oceniane przez środowisko pracownicze.marjory dnia kwiecień 07 2020 00:11:33 ·
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?