Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,442
Najnowszy Użytkownik: ~ouporageyisl
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Pielgrzymka 2012Więcej informacji na temat wyjazdu zostało zamieszczonych w komunikacie. Aby go zobaczyć kliknij TUTAJ.


Administrator dnia wrzesień 12 2012 19:38:04 ·
Pielgrzymka do Częstochowy.
Informujemy wszystkich, że w niedzielę, dnia 30 września 2012 r. organizowany jest wyjazd na XI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego.
Chętnych do wyjazdu serdecznie zapraszamy. Wyjazd dnia 30 września 2012 o godz. 4:45 z placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Dojazd do Komendy we własnym zakresie.
Zapisy chętnych trwają do 27 września pod numerem telefonu 811-44-06. Koszt wyjazdu to 10 zł. (na ubezpieczenie).


marjory dnia wrzesień 11 2012 21:14:35 ·
Złe wiadomości o budżecie RP na 2013 rok
W dniu 04 września br. na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukazała się informacja o wstępnym przyjęciu przez rząd projektu budżetu na 2013. Komunikat dostępny jest TUTAJ

Przytaczamy z olbrzymim żalem:

"Do ustalenia planu wydatków zastosowano tymczasową dyscyplinującą
regułę wydatkową, która ogranicza wzrost wydatków publicznych.
Elementem wzmacniającym efekt tej reguły będzie utrzymanie w 2013 r.
zamrożenia funduszu wynagrodzeń we wszystkich jednostkach państwowej
sfery budżetowej. Zastosowanie reguły dyscyplinującej jest niezbędne
w celu zahamowania wzrostu długu publicznego w Polsce."


marjory dnia wrzesień 06 2012 22:44:26 ·
Spotkanie integracyjne w Tomaszowie Lubelskim
Pracownicy KPP w Tomaszowie Lubelskim zorganizowali spotkanie integracyjne. W przesympatycznej atmosferze wzięli udział w spływie kajakowym, a później wspólnie odpoczywali przy grillu. Aby poczuć tą fantastyczną atmosferę, zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w nowej galerii. Jeśli chcesz przejść do galerii - kliknij tutaj.

marjory dnia wrzesień 06 2012 20:23:22 ·
Bezpłatna infolinia obywatelska w Biurze RPO
Od kwietnia 2012 roku wystartowała dostępna dla wszystkich
Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich.


Połączenie jest bezpłatne z telefonów stacjonarnych i telefonów komórkowych należących do sieci: Orange, Play, Plus, T-Mobile.

Łącząc się z Infolinią Obywatelską można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO.
Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym.

Pracownicy Infolinii będą starali się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do innej, najbardziej właściwej instytucji.

Infolinia Obywatelska powstała przy współpracy z Telekomunikacją Polską, która udostępnia łącze na zasadach niekomercyjnych.

Siedziba Infolinii znajduje się w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie, w budynku przy Al. Solidarności 77

Telefon jest czynny:
Poniedziałek godz. 10.00 – 18.00
Wtorek – piątek godz. 8.00 – 16.00


Pełna informacja dotycząca infolinii dostępna jest po kliknięciu tutaj.

marjory dnia wrzesień 06 2012 20:13:13 ·
Pismo do Komendanta Głównego Policji
W związku z wejściem w życie Zarządzenia nr. 3 Szefa Służby Cywilnej z dnia 30 maja 2012 r V-ce Przewodniczący Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Józef Ćwikliński wystosował pismo do Komendanta Głównego Policji. Kliknij tutaj aby przeczytać.
Administrator dnia sierpień 29 2012 20:26:04 ·
Gratulacje dla nadinspektora Igora PARFIENIUKA
W dniu 25 lipca br. Wiceprzewodniczący naszego zarządu: Joanna STEC – TRZPIL oraz Marek WŁODARCZYK wzięli udział w uroczystościach powitania nadinsp. Igora PARFIENIUKA – Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który poprzedniego dnia otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację na stopień generalski. Wraz z podarunkiem wręczony został Generałowi list gratulacyjny podpisany przez naszego przewodniczącego Józefa ĆWIKLIŃSKIEGO.

Bardzo miło było usłyszeć, jak nadinsp. Igor PARFIENIUK dziękując za życzenia podkreślił, że jego awans na stopień generalski to zasługa ciężkiej pracy wszystkich policjantów i pracowników z całego garnizonu.

W naszej NOWEJ GALERII można zobaczyć zdjęcia z uroczystości.J.S-T.
marjory dnia lipiec 26 2012 22:10:43 ·
NOWE zasady wypłaty 100 zł - korzystna zmiana!
W dniu 20 lipca br. w spotkaniu kadry kierowniczej Polskiej Policji z Ministrem Spraw Wewnętrznych Jackiem CICHOCKIM wzięła udział Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP – kol. Danuta HUS.

Najważniejszym dla nas tematem poruszonym podczas spotkania były oczywiście dodatkowe wynagrodzenia w wysokości 100,- złotych netto na każdego pracownika zatrudnionego na pełnym etacie i proporcjonalnie mniejsza kwota zgodnie z wymiarem czasu pracy. Z wcześniejszych ustaleń (o których można przeczytać w notatce Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Kontaktów ze Związkami Zawodowymi z dnia 18 lipca br., z którą można się zapoznać w poprzedniej wiadomości) wyeliminowane zostały zapisy dot. zmniejszania wysokości świadczenia o kwotę 4,80 złotych brutto za każdy dzień nieobecności pracownika, za które wypłacane jest świadczenie z kasy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (takie jak: zasiłki chorobowe, opiekuńcze czy świadczenia rehabilitacyjne).

Dzięki tej zmianie świadczenie nie tylko trafi do wszystkich pracowników, ale będzie wypłacane razem z pensją, a nie jak wynika z wcześniejszych ustaleń: do 10 dnia następnego miesiąca, za które przysługuje nagroda.

Bardzo cieszy ta zmiana – jako wymierny efekt prac związkowych. Udało nam się wyeliminować kolejne działanie, które dyskryminowało pracowników Policji. Zależało nam na tym, by to świadczenie zostało przyznane za sam fakt bycia pracownikiem Policji - wzorem podwyżek wynagrodzeń funkcjonariuszy, którym wzrosła wysokość dodatku za stopień – niezależnie od jakości i efektów osiąganych w służbie, ani też faktu świadczenia pracy czy przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Z notatką dotyczącą zasad można się zapoznać klikając TUTAJ, a następnie TUTAJ.J. S-T.
marjory dnia lipiec 22 2012 17:30:38 ·
Zasady wypłaty dodatkowych 100 zł dla pracowników cywilnych
W załączeniu prezentujemy notatkę Jana GAŁADYKA - Pełnomocnika Komendanta Głównego ds. Kontaktów ze Związkami Zawodowymi w sprawie zasad wypłaty dodatkowych należności pieniężnych dla pracowników Policji w wysokości 100 zł. netto od 1 lipca 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. wraz z akceptacją tych zasad przez Komendanta Głównego Policji.

Aby się z nią zapoznać kliknij TUTAJ, a następnie TUTAJ.


marjory dnia lipiec 19 2012 22:46:30 ·
Niekonstytucyjny przepis o 13-stkach
Nieuwzględnienie okresu urlopu macierzyńskiego, jako umożliwiającego nabycie prawa do tzw. trzynastej pensji w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego w danym roku jest niezgodne z konstytucją.

9 lipca 2012 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu Rejonowego w Białymstoku VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych dotyczące uprawnienia do dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników jednostek sfery budżetowej (nieuwzględnienie okresu urlopu macierzyńskiego).

Informację tą zamieścił na swoich stronach Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej. Z pełną treścią artykułu można się zapoznać po kliknięciu tutaj.


Źródło: www.sluzbacywilna.info.pl
marjory dnia lipiec 13 2012 21:42:59 ·
Spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji 3 lipca 2012 r.
W dniu 3 lipca 2012 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Narutowicza 73 odbyło się spotkanie przedstawicieli Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZ Pracowników Policji z Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji.

W spotkaniu uczestniczyli:

Józef Ćwikliński – Przewodniczący Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZPP
Marek Włodarczyk – V-ce Przewodniczący
Joanna Stec-Trzpil – V-ce Przewodnicząca
Zenon Jędruszko – Sekretarz Zarządu
Edyta Romańska – Członek Zarządu
Małgorzata Kubak – Członek Zarządu
Teodor Szaszko – Członek Zarządu

Tematyka spotkania dotyczyła:

Podwyżki wynagrodzeń pracowników Policji oraz sposób podziału funduszu nagród 3% w poszczególnych komendach miejskich/powiatowych garnizonu lubelskiego oraz Wydziałach Komendy Wojewódzkiej Policji. Zarówno w przypadku przydziału wyższej kwoty niż przypada z limitu średniej nagrody jak też zdecydowanie niższej od średniej bądź w przypadku nieprzyznania nagrody przełożony winien powiadomić osobę zainteresowaną o swojej decyzji wraz z jej uzasadnieniem.

Wartościowania stanowisk pracy w ksc. W każdej komendzie powołane do tego komisje powinny w sposób obiektywny i zgodny z Zarządzeniem Nr 1 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2011 r w sprawie zasad opisywania i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej dokonać wartościowania na podstawie solidnie dokonanego opisu stanowisk zawierającego zadania,wymagania kompetencji i zakres odpowiedzialności na danym stanowisku. Już w kilka dni po spotkaniu dokonano 27 przeniesień/awansów członków korpusu służby cywilnej KWP w Lublinie.

Fatalna atmosfera pracy w kilku komendach województwa lubelskiego. Brak skutecznego nadzoru, brak woli współpracy i prawdziwego dialogu z organizacją związkową reprezentującą pracowników. Nie do przyjęcia przez znaczną część pracowników wyników wartościowania stanowisk pracy budzi niepokój i wprowadza wiele zamieszania wśród pracowników Policji.

Odznaczanie i wyróżnianie pracowników Policji.
Strona związkowa zaapelowała do Komendanta Wojewódzkiego o więcej inicjatywy kierownictwa służbowego w celu przyznawania z okazji różnych okoliczności jak chociażby Święto Policji odznaczeń państwowych i resortowych wyróżniającym się pracownikom Policji.
W chwili obecnej otrzymaliśmy informację na piśmie z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP,iż nie sporządzono żadnego wniosku o przyznanie odznaczenia/medalu dla żadnego pracownika.

Ponadto otrzymaliśmy zapewnienie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego iż zobliguje podległych mu komendantów miejskich i powiatowych oraz naczelników wydziałów KWP do pełnej współpracy z organizacją związkową.

Po kliknięciu tutaj można zobaczyć pełną treść KOMUNIKATU ze spotkania.


J.Ć.
marjory dnia lipiec 12 2012 22:41:59 ·
Strona 52 z 63 << < 49 50 51 52 53 54 55 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?