Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 11,041
Najnowszy Użytkownik: ~iageninsuhur
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Odpowiedź na nasze pismo w sprawie pracowników CUL
Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo skierowane do Komendanta Głównego Policji w sprawie pracowników Centrum Usług Logistycznych. Jak można przeczytać w jego treści, propozycja dotycząca zawarcia porozumienia, wysunięta z naszej strony - została odrzucona. Uzasadnienie tej decyzji znajduje się w piśmie, które można przeczytać po kliknięciu tutaj, a następnie tutaj.

marjory dnia wrzesień 24 2011 18:47:38 ·
Euromanifestacja Wrocław, 17.09.2011 r.
Dnia 17 września b.r. we Wrocławiu miała miejsce euromanifestacja, zorganizowana przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych na wniosek OPZZ i NSZZ Solidarność (należących do EKZZ). Odbyła się pod hasłami „TAK dla europejskiej solidarności, TAK dla miejsc pracy i praw pracowniczych, NIE dla polityki cięć”. Jak zaznaczali związkowcy została ona podyktowana stałym pogarszaniem się warunków pracy i płacy, nieskutecznym przeciwdziałaniem kryzysowi przez większość europejskich rządów, w tym przez rząd polski. Jej termin wiązał się z faktem że tego samego dnia we Wrocławiu obradowali ministrowie finansów państw Unii Europejskiej.

Forum Związków Zawodowych wzięło udział we wspólnym proteście związkowców z całej Europy zgodnie z decyzją Zarządu Głównego FZZ. Jak podkreślano w apelu do zrzeszonych w związku organizacji, „nikt nas nie zwolnił z obowiązku obrony praw pracowniczych i tworzenia Europy przyjaznej dla zatrudnionych”.

W galerii na stronie Komisji Krajowej ZZPP prezentujemy zdjęcia, które można obejrzeć po kliknięciu TUTAJ.

źródło: FORUM ZZ, ZZPP. (tekst i zdjęcia)
marjory dnia wrzesień 24 2011 18:27:50 ·
Postulaty związków zawodowych do Ministra Finansów
Na naszej stronie prezentujemy postulaty związków zawodowych reprezentowanych w TRÓJSTRONNEJ KOMISJI DO SPRAW SPOŁECZNO - GOSPODARCZYCH do Ministra Finansów. Forum Związków Zawodowych (w skład którego wchodzi m.in. Związek Zawodowy Pracowników Policji), NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przedstawiają wspólne postulaty, których uwzględnienie umożliwi skrócenie terminów przewidzianych do zaopiniowania projektu ustawy budżetowej na rok 2012.

Wśród wniosków, m.in. w pkt 3 znalazł się ten najbardziej nas interesujący, mianowicie wniosek dotyczący wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w 2012 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi postulatami, aby je przeczytać, kliknij tutaj.


marjory dnia sierpień 31 2011 22:36:17 ·
Zabiegamy o wzrost wynagrodzeń pracowników cywilnych.
Nie pozostajemy bierni w oczekiwaniu na podwyżki, nie pozwalamy o sobie zapomnieć. Za słowami Viceprzewodniczącego Komisji Krajowej naszego Związku, Józefa Ćwiklińskiego, które padły wcześniej - idą czyny. Wystosował on pismo w sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka. Aby zapoznać się z jego treścią, należy kliknąć tutaj.

marjory dnia sierpień 29 2011 19:36:26 ·
Euro-manifestacja 17 września 2011 r. Wrocław
Dnia 17 września 2011 roku we Wrocławiu odbędzie się Euro-manifestacja pod hasłem „Nie dla polityki cięć”; „Tak dla miejsc pracy i praw pracowniczych”; „Tak dla europejskiej solidarności” organizowana jest przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych na wniosek OPZZ i NSZZ Solidarność. Decyzja o tejże manifestacji zapadła podczas ostatniego kongresu EKZZ,który odbył się w maju w Atenach. O wyborze Wrocławia zdecydował fakt przejęcia przez Polskę unijnej prezydencji i zaplanowanego na 17 września we Wrocławiu spotkania ministrów finansów krajów Unii Europejskiej. Forum Związków Zawodowych jako trzecia, reprezentatywna centrala związkowa otrzymała zaproszenie do udziału w w/w manifestacji, zaproszona jest również nasza organizacja jako członek Forum - aby zobaczyć zaproszenie kliknij TUTAJ. Przeciwko czemu chcemy protestować? Czego żądamy? To wszystko zawarte jest w piśmie, które można przeczytać po kliknięciu TUTAJ. Kwestie organizacyjne zostały opisane w piśmie Forum Związków Zawodowych - kliknij TUTAJ. I na koniec - zachęcamy wszystkich do rozpowszechnienia tej informacji w Waszych jednostkach. Na pewno ułatwi to PLAKAT, do pobrania po kliknięciu TUTAJ.

marjory dnia sierpień 22 2011 21:06:46 ·
W trosce o pracowników Centrum Usług Logistycznych
W ocenie naszego Związku, należy nieustannie monitorować sytuację pracowników zatrudnionych w Centrum Usług Logistycznych. Pomimo zapewnień strony służbowej, pracownicy ci nie odczuwają stabilności zatrudnienia, więc strona związkowa nieustannie zabiega o zabezpieczenie w Ustawie Budżetowej jako "rezerwa celowa" środków finansowych na ponowne zatrudnienie pracowników na wypadek konieczności likwidacji nierentownych stacji obsługi. Mając na względzie zabezpieczenie możliwości powrotu pracownikom, organizacje związkowe przygotowały projekt trójstronnego Porozumienia dotyczącego zasad przeniesienia pracowników zatrudnionych w jednostkach Policji do nowoutworzonej instytucji gospodarki budżetowej pod nazwą Centrum Usług Logistycznych (...). Już dziś zostały skierowane pisma podpisane przez przedstawicieli trzech związków zawodowych działających w Policji do Poseł Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Krystyny Łybackiej oraz do Komendanta Głównego Policji. Dotyczą one sytuacji pracowników i zabezpieczenia środków finansowych. Aby zapoznać się z pismami oraz porozumieniem kliknij tutaj.

marjory dnia sierpień 16 2011 21:28:02 ·
Spotkanie z kierownictwem Centrum Usług Logistycznych
W dniu 28. 06. 2011 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych działających w Policji z kierownictwem CUL. Prezentujemy komunikat Przewodniczącej Związku Zawodowego Pracowników Policji Danuty Hus z tego spotkania. Można go przeczytać klikając tutaj.

marjory dnia lipiec 07 2011 18:16:10 ·
Korespondencji w sprawie wzrostu wynagrodzeń c.d.
Oto dalsza część korespondencji w sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych. Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którą można przeczytać po kliknięciu tutaj.
W odpowiedzi poruszono temat projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2012-2016". Dla zainteresowanych zamieszczam link, po kliknięciu tutaj można przeczytać treść projektu, a tutaj uzasadnienie.


marjory dnia lipiec 04 2011 22:06:50 ·
Dalsze starania o podwyżkę wynagrodzeń...
Jak wspominałam wcześniej, nasz Związek nie ustaje w działaniach zmierzających do uzyskania podwyżek wynagrodzeń pracowników cywilnych Policji. Viceprzewodniczący ZZPP Józef Ćwikliński wystosował kolejne pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, nawiązujące do wcześniejszej korespondencji w tym zakresie. Można je przeczytać klikając tutaj. Autor tego pisma powiedział w komentarzu do poprzedniej notki "myślę że nie należy się poddawać i uparcie robić swoje i tak właśnie robimy", nie poddawajmy się więc zbyt łatwo.
marjory dnia czerwiec 27 2011 18:52:52 ·
Wycieczka w Tatry, 9-12.06.2011
W dniach 09-12.06.2011 r. odbyła się zorganizowana przez Lubelski Zarząd Wojewódzki Związku Zawodowego Pracowników Policji wycieczka w Tatry, w której uczestniczyli pracownicy KWP w Lublinie, jak również KMP w Lublinie, KMP w Chełmie, KPP w Biłgoraju, KPP w Janowie Lubelskim, KPP w Krasnymstawie i KPP w Radzyniu Podl. Założenie wycieczki obejmowało aktywny wypoczynek poprzez piesze wędrówki w zależności od indywidualnych preferencji i możliwości nad Morskie Oko, do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Kasprowy Wierch, zaś najbardziej aktywni zdobyli Szpiglasowy Wierch (2172 mnpm) i Świnicę (2301 mnpm). Dzięki uprzejmości Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji uczestnicy mieli zapewniony wygodny transport, zaś wysokie umiejętności kierowcy Wydziału Transportu KWP w Lublinie Pana Jacka Wnuka pozwoliły na sprawne i bezpieczne dotarcie do celu podróży i powrót do domu. Nocleg miał miejsce w gościnnych progach zaprzyjaźnionego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Palenicy Białczańskiej (Łysa Polana). Uczestnicy jakkolwiek pozytywnie zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni z czasu spędzonego na łonie natury w najpiękniejszej części Tatr Polskich oraz faktu spalenia części zgromadzonych kalorii wrócili naładowani dobra energią do swoich obowiązków służbowych :-)Zapraszamy do GALERII, gdzie można obejrzeć krótki fotoreportaż z wycieczki.autor: A. Pitucha
marjory dnia czerwiec 21 2011 17:36:48 ·
Odpowiedź MSWiA na pismo w sprawie podwyżek wynagrodzeń
Otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo dotyczące podwyżek dla pracowników cywilnych Policji. Można je przeczytać klikając tutaj a następnie tutaj.
Na pewno na tym nie zakończą się starania związku dotyczące poprawy sytuacji finansowej naszej grupy zawodowej.
marjory dnia czerwiec 20 2011 17:05:44 ·
Strona 52 z 58 << < 49 50 51 52 53 54 55 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?