Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 15
Użytkownicy Online: ~Ramonten

Zarejestrowanych Użytkowników: 12,339
Najnowszy Użytkownik: ~ihadeveoz
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


O instytucjach gospodarki budżetowej ciąg dalszy...
W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł dotyczący likwidacji zakładów budżetowych. Opisano sam problem, jak również została zawarta informacja, która może nas zaciekawić, mianowicie Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego art. 100 przepisów wprowadzających ustawę o finansach publicznych. Chodzi o to, że przewiduje on wygaśnięcie umów o pracę osób zatrudnionych w likwidowanych jednostkach. Zdaniem RPO takie zwalnianie pracowników z mocy prawa, bez konieczności wręczania wypowiedzenia, narusza art. 24 konstytucji, który nakłada na państwo obowiązek nadzorowania warunków wykonywania pracy. Zdaniem RPO naruszono także zasadę równości wobec prawa. Osoby zwalniane w opisany sposób nie mają możliwości odwołania się do sądu pracy i podważenia zasadności takiego zwolnienia. Całość artykułu można przeczytać klikając tutaj.

Natomiast klikając tutaj można przeczytać treść pisma skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego.


marjory dnia marzec 10 2010 09:43:37 ·
Fundusz prewencyjny - dla ubezpieczonych czy na cele służbowe?
Pismem wystosowanym przez p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej Józefa Ćwiklińskiego do Zastępcy Dyrektora Biura Finansów KGP nadkom. Adama Kall Związek Zawodowy Pracowników Policji wyraził sprzeciw zakusom strony służbowej dot. funduszu prewencyjnego zapewnionego nam umową POLICJA 2008. Aby przeczytać to pismo - kliknij tutaj.Szersze spojrzenie na tą sprawę da pismo, które to spowodowało reakcję naszego związku zawodowego. Można je przeczytać tutaj.

marjory dnia luty 24 2010 19:45:00 ·
Sprawa instytucji gospodarki budżetowej jest wciąż naszą bolączką.
Związek Zawodowy Pracowników Policji nie ustaje w walce o pracowników Policji, którzy zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji mieliby zostać przeniesieni do pracy w tworzonych instytucjach gospodarki budżetowej. Tym razem p.o. przewodniczącego Józef Ćwikliński wystosował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Pan Minister w rozmowach ze związkami zawodowymi deklarował dialog, na który to liczy nasz związek. Konieczny jest konstruktywny dialog, zmierzający do poprawy sytuacji pracowników.
Z pismem można zapoznać się klikając tutaj.

marjory dnia styczeń 13 2010 17:37:29 ·
Prostsze egzaminy w Służbie Cywilnej
W zakładce "sprawy pracownicze" można przeczytać o nowych zasadach dotyczących postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij tutaj.

marjory dnia styczeń 08 2010 22:56:28 ·
CZY INSTYTUCJE GOSPODARKI BUDŻETOWEJ TO DOBRY POMYSŁ?
Na stronie Komisji Krajowej ZZPP zostało zamieszczone pismo p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Józefa Ćwiklińskiego do Komendanta Głównego Policji w sprawie tworzenia instytucji gospodarki budżetowej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego pisma. Aby przejść na stronę Komisji Krajowej kliknij tutaj.

marjory dnia styczeń 06 2010 21:58:08 ·
Kwoty bazowe na 2010 r.
Sejm, uchwalając ustawę budżetową na rok 2010, postanowił o wysokości kwot bazowych w sferze budżetowej. Uchwalona przez Sejm 18 grudnia 2009 r. ustawa budżetowa na 2010 rok (znajduje się teraz w Senacie, najpóźniej 26 stycznia zostanie wysłana do podpisu prezydenta) zakłada, że w 2010 roku wysokość kwoty bazowej dla członków korpusu służby cywilnej pozostanie na poziomie roku 2009 i wyniesie 1873,84 zł.

źródło: Rzeczpospolita

marjory dnia styczeń 06 2010 19:01:06 ·
W nawiązaniu do spotkania w Sali Generalskiej w dniu 02 grudnia 2009 r.
Po spotkaniu z Komendantem Głównym Policji, w wyniku rodzących się pytań p.o Przewodniczącego Komisji Krajowej ZZ Pracowników Policji Józef Ćwikliński skierował do Pana Komendanta list z prośbą o wyjaśnienie kwestii dysponowania środkami finansowymi pochodzącymi z "Programu modernizacji Policji 2007-2009". Odpowiedzi na zapytanie w imieniu komendanta udzieliła Dyrektor Biura Finansów KGP Eliza Wójcik. Na stronie Komisji Krajowej ZZPP zamieszczono zarówno list jak i uzyskaną odpowiedź, aby je przeczytać kliknij tutaj.

marjory dnia grudzień 12 2009 01:03:44 ·
Spotkanie z Komendantem Głównym Policji.
W zakładce "Aktualności" - informacja ze spotkania zarządów związków zawodowych pracowników Policji z Komendantem Głównym Policji w dniu 2 grudnia 2009 r.


W galerii znajdują się zdjęcia ze spotkania , aby je obejrzeć kliknij tutaj.

marjory dnia grudzień 03 2009 20:29:42 ·
NOWY KOMUNIKAT ZWIĄZKOWY
W zakładce "Komunikaty" - komunikat związkowy ze spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzym Millerem.


W naszej galerii pojawiły się też zdjęcia z tego spotkania, aby je zobaczyć kliknij tutaj.


marjory dnia listopad 21 2009 16:20:14 ·
Rynia 2009r
Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Policji - w naszej galerii pojawiły się zdjęcia aby je zobaczyć kliknij tutaj


Administrator dnia lipiec 02 2009 19:17:39 ·
Zjazd Delegatów
Krajowy Zjazd Delegatów


Związku Zawodowego Pracowników Policji


Rynia 2009 R.


W dniu 23.06-24.06 2009r odbył się II Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Policji w miejscowości Rynia koło Warszawy.

Wybrane władze:

Przewodnicząca Związku: Grażyna Domagała

V-ce Przewodniczący: Józef Ćwikliński

Sekretarz: Agnieszka Galej-Góra

Skarbnik: Alicja Zając

Członek: Ryszard Wołoszczak


Administrator dnia czerwiec 24 2009 21:29:33 ·
Strona 58 z 59 << < 55 56 57 58 59 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?