Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 15,047
Najnowszy Użytkownik: ~lucehobowuk
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Wynagrodzenie pracowników niebędących członkami korpusu s.c.
W zakładce sprawy pracownicze zamieściliśmy nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 lutego 2010r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

marjory dnia marzec 27 2010 15:22:26 ·
Zarząd Wojewódzki 19.03.2010 r.
Dnia 19 marca 2010 r. odbyło się posiedzenie Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZPP. Podczas spotkania przedstawione zostało sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności Prezydium LZW ZZPP za 2009 rok. Zatwierdzony został również plan finansowy na rok 2010. Wysokość składki członkowskiej nie została zmieniona. Omówiono także sprawę funduszu prewencyjnego i korzystanie z niego, przedmiotem dyskusji były również sprawy bieżące związku oraz działalność Społecznego Inspektora Pracy.W galerii można obejrzeć zdjęcia z posiedzenia Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZPP - zachęcamy smiley

marjory dnia marzec 24 2010 11:00:41 ·
Tym razem piszemy do ministra... czyli c.d. polemiki o instytucjach budżetowych.
Nasza dotychczasowa korespondencja z KGP nie przyniosła takich skutków, jakich oczekujemy. Otrzymując pismo podpisane przez Zastępcę Komendanta Głównego insp. Andrzeja Trelę (treść tutaj.) postanowiliśmy napisać do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czekamy na konkretne stanowisko i działanie w obronie pracowników. Chcemy dialogu. Liczymy że tym pismem posuniemy się krok naprzód - mało tego, wierzymy w to bardzo teraz, gdy czujemy się wspierani w swoich działaniach przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Treść pisma skierowanego do ministra można przeczytać tutaj.

marjory dnia marzec 23 2010 22:28:28 ·
Dzień Kobiet w KMP Lublin :)
W galerii można obejrzeć zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet smiley Panie otrzymały róże oraz słodkie upominki od Przewodniczącego Zarządu Terenowego - Teodora Szaszko. Kolega okazał się prawdziwym gentelmanem (co wiemy nie od dziś) a Panie spędziły czas w miłej atmosferze smiley

marjory dnia marzec 10 2010 21:35:17 ·
O instytucjach gospodarki budżetowej ciąg dalszy...
W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł dotyczący likwidacji zakładów budżetowych. Opisano sam problem, jak również została zawarta informacja, która może nas zaciekawić, mianowicie Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego art. 100 przepisów wprowadzających ustawę o finansach publicznych. Chodzi o to, że przewiduje on wygaśnięcie umów o pracę osób zatrudnionych w likwidowanych jednostkach. Zdaniem RPO takie zwalnianie pracowników z mocy prawa, bez konieczności wręczania wypowiedzenia, narusza art. 24 konstytucji, który nakłada na państwo obowiązek nadzorowania warunków wykonywania pracy. Zdaniem RPO naruszono także zasadę równości wobec prawa. Osoby zwalniane w opisany sposób nie mają możliwości odwołania się do sądu pracy i podważenia zasadności takiego zwolnienia. Całość artykułu można przeczytać klikając tutaj.

Natomiast klikając tutaj można przeczytać treść pisma skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego.


marjory dnia marzec 10 2010 09:43:37 ·
Fundusz prewencyjny - dla ubezpieczonych czy na cele służbowe?
Pismem wystosowanym przez p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej Józefa Ćwiklińskiego do Zastępcy Dyrektora Biura Finansów KGP nadkom. Adama Kall Związek Zawodowy Pracowników Policji wyraził sprzeciw zakusom strony służbowej dot. funduszu prewencyjnego zapewnionego nam umową POLICJA 2008. Aby przeczytać to pismo - kliknij tutaj.Szersze spojrzenie na tą sprawę da pismo, które to spowodowało reakcję naszego związku zawodowego. Można je przeczytać tutaj.

marjory dnia luty 24 2010 19:45:00 ·
Sprawa instytucji gospodarki budżetowej jest wciąż naszą bolączką.
Związek Zawodowy Pracowników Policji nie ustaje w walce o pracowników Policji, którzy zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji mieliby zostać przeniesieni do pracy w tworzonych instytucjach gospodarki budżetowej. Tym razem p.o. przewodniczącego Józef Ćwikliński wystosował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Pan Minister w rozmowach ze związkami zawodowymi deklarował dialog, na który to liczy nasz związek. Konieczny jest konstruktywny dialog, zmierzający do poprawy sytuacji pracowników.
Z pismem można zapoznać się klikając tutaj.

marjory dnia styczeń 13 2010 17:37:29 ·
Prostsze egzaminy w Służbie Cywilnej
W zakładce "sprawy pracownicze" można przeczytać o nowych zasadach dotyczących postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij tutaj.

marjory dnia styczeń 08 2010 22:56:28 ·
CZY INSTYTUCJE GOSPODARKI BUDŻETOWEJ TO DOBRY POMYSŁ?
Na stronie Komisji Krajowej ZZPP zostało zamieszczone pismo p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Józefa Ćwiklińskiego do Komendanta Głównego Policji w sprawie tworzenia instytucji gospodarki budżetowej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego pisma. Aby przejść na stronę Komisji Krajowej kliknij tutaj.

marjory dnia styczeń 06 2010 21:58:08 ·
Kwoty bazowe na 2010 r.
Sejm, uchwalając ustawę budżetową na rok 2010, postanowił o wysokości kwot bazowych w sferze budżetowej. Uchwalona przez Sejm 18 grudnia 2009 r. ustawa budżetowa na 2010 rok (znajduje się teraz w Senacie, najpóźniej 26 stycznia zostanie wysłana do podpisu prezydenta) zakłada, że w 2010 roku wysokość kwoty bazowej dla członków korpusu służby cywilnej pozostanie na poziomie roku 2009 i wyniesie 1873,84 zł.

źródło: Rzeczpospolita

marjory dnia styczeń 06 2010 19:01:06 ·
W nawiązaniu do spotkania w Sali Generalskiej w dniu 02 grudnia 2009 r.
Po spotkaniu z Komendantem Głównym Policji, w wyniku rodzących się pytań p.o Przewodniczącego Komisji Krajowej ZZ Pracowników Policji Józef Ćwikliński skierował do Pana Komendanta list z prośbą o wyjaśnienie kwestii dysponowania środkami finansowymi pochodzącymi z "Programu modernizacji Policji 2007-2009". Odpowiedzi na zapytanie w imieniu komendanta udzieliła Dyrektor Biura Finansów KGP Eliza Wójcik. Na stronie Komisji Krajowej ZZPP zamieszczono zarówno list jak i uzyskaną odpowiedź, aby je przeczytać kliknij tutaj.

marjory dnia grudzień 12 2009 01:03:44 ·
Strona 59 z 60 << < 56 57 58 59 60 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?