Strona Główna - Prezydium - Zarządy Terenowe - Fundusz Prewencyjny PZU - Kontakt - Statut - Galeria - Klauzula informacyjna - Nowa Galeria
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Prezydium
  Zarządy Terenowe
  Statut
  Fundusz Prewencyjny PZU
  Kontakt
  Galeria
  Nowa Galeria
  Klauzula informacyjna

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 16,613
Najnowszy Użytkownik: ~sdelatotkritku
Partnerzy
Komisja Krajowa

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby CywilnejSecurity System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Wycieczka do Zakopanego 1-4 maja 2010r.
W dniach 1-4 maja 2010r. pracownicy KWP w Lublinie wzięli udział w wycieczce do Zakopanego zorganizowanej przez Lubelski Zarząd Wojewódzki ZZPP oraz Zespół ds. Socjalnych KWP w Lublinie. W galerii zamieściliśmy zdjęcia z tej wycieczki, aby je obejrzeć kliknij TUTAJ.

marjory dnia maj 13 2010 20:39:21 ·
Sprawy zapomóg z PZU ciąg dalszy...
Aby potwierdzić, iż nasze zdanie w sprawie zapomóg wypłacanych z funduszu prewencyjnego PZU jest słuszne, przedstawiamy opinię prawną dotyczącą tego zagadnienia. Można ją przeczytać klikając TUTAJ.

marjory dnia kwiecień 25 2010 23:14:23 ·
Wiceszef policji zablokował wypłatę zapomogi rodzinie Andrzeja Struja
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zastępcę komendanta głównego policji trafi do warszawskiej prokuratury na początku przyszłego tygodnia - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Policyjni związkowcy twierdzą, że inspektor Andrzej Trela mógł przekroczyć uprawnienia. Chodzi o zablokowanie wypłaty zapomogi rodzinie zamordowanego policjanta Andrzeja Struja. Więcej o tej sprawie można przeczytać na stronie RMF FM - KLIKNIJ.

marjory dnia kwiecień 08 2010 10:36:34 ·
Premie 3% - ważne opinie.
Strona związkowa otrzymała odpowiedzi z Państwowej Inspekcji Pracy oraz z Forum Związków Zawodowych dotyczące nurtujących nas tematów w sprawie sposobu wykorzystania środków funduszu nagród. Aby przeczytać te pisma - kliknij tutaj.

marjory dnia kwiecień 07 2010 21:38:18 ·
3 lipca b.r. odbędzie się egzamin na urzędnika mianowanego.
W zakładce sprawy pracownicze zamieściliśmy informację o egzaminie na urzędnika mianowanego, który w tym roku odbędzie się dnia 3 lipca w Warszawie.

marjory dnia marzec 31 2010 21:53:23 ·
Komisja Krajowa Chorzów, 25-26.03.2010 r.
W dniach 25-26 marca 2010 r. w Chorzowie miało miejsce posiedzenie Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji. W trakcie obrad przedstawiono sprawozdanie finansowe KK za rok 2009, sprawozdanie Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz przyjęto plan finansowy na rok 2010. Bardzo ważnym elementem dyskusji przez dwa dni była sprawa „IGB” czyli instytucji gospodarki budżetowej oraz pracy Związku w tym kierunku, aby pracowników policji nie dotknęły negatywne skutki zmian związanych z ich tworzeniem. Członkom komisji krajowej przedstawiono szeroką korespondencję prowadzoną w tym temacie ze stroną służbową (dokumenty wysyłane i otrzymywane można przeczytać na naszej stronie internetowej). Podkreślić należy, że sprawa instytucji gospodarki budżetowej jest teraz priorytetem w działaniu Związku, nie zapominamy też jednak o dążeniu do wzrostu wynagrodzeń pracowników. Podczas obrad podjęto uchwałę, którą to zobligowano Prezydium KK do podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do uzyskania środków finansowych przez stronę służbową, zapewniających podwyżki dla pracowników Policji w możliwie najszybszym terminie.

marjory dnia marzec 30 2010 12:32:16 ·
Wynagrodzenie pracowników niebędących członkami korpusu s.c.
W zakładce sprawy pracownicze zamieściliśmy nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 lutego 2010r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

marjory dnia marzec 27 2010 15:22:26 ·
Zarząd Wojewódzki 19.03.2010 r.
Dnia 19 marca 2010 r. odbyło się posiedzenie Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZPP. Podczas spotkania przedstawione zostało sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności Prezydium LZW ZZPP za 2009 rok. Zatwierdzony został również plan finansowy na rok 2010. Wysokość składki członkowskiej nie została zmieniona. Omówiono także sprawę funduszu prewencyjnego i korzystanie z niego, przedmiotem dyskusji były również sprawy bieżące związku oraz działalność Społecznego Inspektora Pracy.W galerii można obejrzeć zdjęcia z posiedzenia Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZPP - zachęcamy smiley

marjory dnia marzec 24 2010 11:00:41 ·
Tym razem piszemy do ministra... czyli c.d. polemiki o instytucjach budżetowych.
Nasza dotychczasowa korespondencja z KGP nie przyniosła takich skutków, jakich oczekujemy. Otrzymując pismo podpisane przez Zastępcę Komendanta Głównego insp. Andrzeja Trelę (treść tutaj.) postanowiliśmy napisać do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czekamy na konkretne stanowisko i działanie w obronie pracowników. Chcemy dialogu. Liczymy że tym pismem posuniemy się krok naprzód - mało tego, wierzymy w to bardzo teraz, gdy czujemy się wspierani w swoich działaniach przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Treść pisma skierowanego do ministra można przeczytać tutaj.

marjory dnia marzec 23 2010 22:28:28 ·
Dzień Kobiet w KMP Lublin :)
W galerii można obejrzeć zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet smiley Panie otrzymały róże oraz słodkie upominki od Przewodniczącego Zarządu Terenowego - Teodora Szaszko. Kolega okazał się prawdziwym gentelmanem (co wiemy nie od dziś) a Panie spędziły czas w miłej atmosferze smiley

marjory dnia marzec 10 2010 21:35:17 ·
O instytucjach gospodarki budżetowej ciąg dalszy...
W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł dotyczący likwidacji zakładów budżetowych. Opisano sam problem, jak również została zawarta informacja, która może nas zaciekawić, mianowicie Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego art. 100 przepisów wprowadzających ustawę o finansach publicznych. Chodzi o to, że przewiduje on wygaśnięcie umów o pracę osób zatrudnionych w likwidowanych jednostkach. Zdaniem RPO takie zwalnianie pracowników z mocy prawa, bez konieczności wręczania wypowiedzenia, narusza art. 24 konstytucji, który nakłada na państwo obowiązek nadzorowania warunków wykonywania pracy. Zdaniem RPO naruszono także zasadę równości wobec prawa. Osoby zwalniane w opisany sposób nie mają możliwości odwołania się do sądu pracy i podważenia zasadności takiego zwolnienia. Całość artykułu można przeczytać klikając tutaj.

Natomiast klikając tutaj można przeczytać treść pisma skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego.


marjory dnia marzec 10 2010 09:43:37 ·
Strona 62 z 64 << < 59 60 61 62 63 64 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?